Menu

Zapisz się na szkolenie:

Chcesz uczestniczyć w szkoleniach, spotkaniach dotyczących Ekonomii Społecznej?

imię i nazwisko:

Instytucja/Organizacja/Firma/Osoba prywatna

Adres

Telefon

E-mail

Klikając przycisk wyślij wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.)
Logowanie:
Login:
Hasło:

Polecamy:
podlaskaekonomiaspoleczna.pl
Kontakt
STOWARZYSZENIE INICJATYW SPOŁECZNO-GOSPODARCZYCH IM. KRÓLA ZYGMUNTA AUGUSTA W AUGUSTOWIE
16-300 Augustów,
ul. Rynek Zygmunta Augusta 27,
tel/fax:876430100, sisg@sisg.org.pl


Projekt:
Strona internetowa powstała w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Archiwum

Kleosin. Doradztwo księgowe
31.05.2012

Europejska Fundacja Odnowy i Rozwoju Terytorialnego, w ramach Centrum Animacji Przedsiębiorczości Społecznej, zaprasza na indywidualne porady z zakresu księgowości. Porady są udzielane bezpłatnie. Najbliższe spotkanie odbędzie się 12 czerwca 2012 w Kleosinie.

Nowy projekt „Garncarskiej Wioski”
30.05.2012

„W Garncarskiej Wiosce pod Nidzicą (woj. warmińsko-mazurskie) powstaje ogród botaniczny pod nazwą Rajski Ogród. Na powierzchni 5 hektarów w 20 zakątkach tematycznych zasadzonych zostanie kilka tysięcy roślin” – czytamy w notce Polskiej Agencji Prasowej, opublikowanej na stronie „Gazety Wyborczej”.

Kraków. Nabór na ostatnie edycje bezpłatnych studiów podyplomowych „Ekonomia społeczna”
30.05.2012

Małopolska Szkoła Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprasza na bezpłatne, dwusemestralne studia podyplomowe „Ekonomia społeczna” finansowane ze środków EFS. Możliwość zwrotu kosztów podróży i noclegu. Rozpoczęcie studiów październik 2012 w Krakowie. Rekrutacja trwa od 11 - 22 czerwca 2012.

Porcja nadziei
30.05.2012

Czy istnieją możliwości skutecznej aktywizacji społecznej osób zagrożonych marginalizacją? Jedną z nich są spółdzielnie socjalne, które pomagają m.in. niepełnosprawnym, bezrobotnym oraz bezdomnym prowadzić swoją działalność gospodarczą. Istotne w niej jest łączenie zarówno celów ekonomicznych, jak i społecznych.O skuteczności działań prowadzonych przez spółdzielnie socjalne oraz problemach osób bezdomnych redakcja wroclaw.ngo.pl rozmawia z Konradem Sikorą oraz Bogusławem Gałką ze Spółdzielni Socjalnej Patron z Jeleniej Góry.

Zysk w przedsiębiorstwie społecznym to żaden wstyd
29.05.2012

- Znam wiele organizacji pozarządowych, w których pojawia się strach, kiedy tylko jest nadwyżka finansowa. Ciężko jest przekonać to fundamentalistyczne środowisko, z którego wyrastają przedsiębiorcy społeczni, że oni wcale nikogo nie zdradzają swoją działalnością - mówi Włodzimierz Grudziński, doradca prezesa Związku Banków Polskich i członek Rady Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku.

Konkurs dotacyjny dla spółdzielni socjalnych - III edycja
29.05.2012

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Spółdzielczości i Przedsiębiorczości Lokalnej WAMA-COOP ogłasza konkurs dotacyjny (edycja III) dla spółdzielni socjalnych z województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, pomorskiego i podlaskiego, finansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków własnych Stowarzyszenie WAMA-COOP. Wnioski można składać do 28 czerwca 2012 roku do godz. 15.00

UWAGA!!
10.04.2012

W dniu 13 kwietnia 2012 (piątek) o godz. 9.00

w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Augustowie, ul. 3 Maja 60

odbędzie się SEMINARIUM pt.

Budowanie partnerstw lokalnych w obszarze ekonomii społecznej

Seminarium poprowadzą:

- Barbara Sadowska, wiceprzewodnicząca Zarządu Fundacji Pomocy Wzajemnej BARKA w Poznaniu

- Dagmara Szlandrowicz, przedstawicielka Fundacji BARKA

Seminarium adresowane jest do liderów samorządowych, liderów lokalnych organizacji pozarządowych, radnych, kierowników ośrodków pomocy społecznej, przedsiębiorców i osób aktywnych w życiu społeczności lokalnej.

Seminarium ma na celu przedstawienie bogatego dorobku FUNDACJI BARKA (www.barka.org.pl) w zakresie budowania partnerstw lokalnych, zapoznania z przykładami takich partnerstw w całej Polsce, przedstawieniu dobrych praktyk w zakresie tworzenia centrów integracji społecznej i spółdzielni socjalnych.

WYJĄTKOWA OKAZJA ABY POSŁUCHAĆ O NIEZWYKŁYCH PARTNERSTWACH MIĘDZY SAMORZĄDEM A ORGANIZACJAMI SPOŁECZNYMI

BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Konkurs dotacyjny dla spółdzielni socjalnych
04.04.2012

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Spółdzielczości i Przedsiębiorczości Lokalnej WAMA-COOP ogłasza konkurs dotacyjny (edycja 2012) dla spółdzielni socjalnych z województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, pomorskiego i podlaskiego, finansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków własnych Stowarzyszenie WAMA-COOP.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Augustowie
03.04.2012

zaprasza na bezpłatne konsultacje z zakresu zakładania, prowadzenia oraz finansowania podmiotów ekonomii społecznej, w tym spółdzielni socjalnych. Zapewniamy również bezpłatne doradztwo prawne, księgowe i marketingowe. Osobom, które zdecydują się na założenie spółdzielni socjalnej pomagamy przygotować kompletną dokumentację i zdobyć dofinansowanie. Kontakt: Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych, ul. Rynek Zygmunta Augusta 27, nr telefonu: 87 643 01 00, e-mail: sisg@sisg.org.pl.

Konkurs na najlepsze przedsiębiorstwo społeczne roku
03.04.2012

Ruszyła druga edycja Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku organizowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Aby liczyć na wygraną w konkursie, należy zgłosić kandydaturę swojego przedsiębiorstwa do 7 maja 2012 roku.

Białystok. Dotacja na spółdzielnię socjalną
08.03.2012

Fundacja Forum Inicjatyw Rozwojowych informuje o przedłużeniu rekrutacji do projektu „Spółdzielnia jest kobietą” do dnia 12.03.2012 r

Nowinka. Rusza rekrutacja do projektu "Nowinka w kolorach tęczy!"
08.03.2012

Stowarzyszenie na rzecz Integracji Społeczności Wiejskiej „Wspólnota Puszczy” zaprasza do udziału w projekcie „Nowinka w kolorach tęczy! Integracja społeczna mieszkańców poprzez nowy pomysł na naszą wieś”. W ramach projektu odbędą się m.in. szkolenia i warsztaty ukierunkowane na rozwój turystyki regionalnej. Zgłoszenia przyjmowane będą od 12 do 26 marca 2012. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Spółdzielcze inspiracje
01.03.2012

Pamiętacie serwis Stories.coop gromadzący najciekawsze przykłady spółdzielczości z całego świata? Na stronie zebranych jest już kilkadziesiąt opowieści. Redakcja Ekonomiaspoleczna.pl wybrała dla was najciekawsze i najbardziej inspirujące przedsięwzięcia.

Białystok. Sokółka. Szkolenie: ABC ekonomii społecznej
22.02.2012

Fundacja EFORT zaprasza osoby zagrożone wykluczeniem społecznym z powiatu sokólskiego i białostockiego (z wyjątkiem miasta Białystok) do udziału w bezpłatnym czterodniowym szkoleniu "ABC ekonomii społecznej", w ramach projektu "Lokalny Klaster Ekonomii Społecznej" współfinansowanego ze środków UE w ramach EFS. Szkolenie odbywać się będzie w terminach: 24-25 marca i 21-22 kwietnia 2012 w Białymstoku oraz 12-13 maja i 26-27 maja 2012 w Sokółce.

Podlaskie. Dotacja na spółdzielnię socjalną
22.02.2012

Fundancja Forum Inicjatyw Rozwojowych zaprasza niezatrudnione kobiety z terenu województwa podlaskiego, zainteresowane założeniem spółdzielni socjalnej, do udziału w projekcie "Spółdzielnia jest kobietą". Rekrutacja trwa.

Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku informuje o rozpoczęciu rekrutacji do projektu pn. "Działalność gospodarcza drogą do sukcesu".
22.02.2012

Projekt skierowany jest do osób fizycznych zamieszkujących na terenie powiatu białostockiego, sejneńskiego, grajewskiego, kolneńskiego, augustowskiego, sokólskiego, zambrowskiego oraz miasta Łomża, chcących rozpocząć własną działalność gospodarczą.
Do udziału w Projekcie zakwalifikowanych zostanie 50 osób, w tym 40 osób bezrobotnych i
10 osób nieaktywnych zawodowo spełniających łącznie następujące warunki:

 1. osoby posiadające w momencie przystąpienia do Projektu miejsce zamieszkania (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) na terenie powiatu białostockiego, sejneńskiego, grajewskiego, kolneńskiego, augustowskiego, sokólskiego, zambrowskiego oraz miasta Łomża,
 2. osoby zamierzające zarejestrować i prowadzić działalność gospodarczą z siedzibą przedsiębiorstwa na terenie województwa podlaskiego,
 3. osoby, których działalność zaliczana będzie do pozarolniczej działalności gospodarczej i nie będzie podlegać wykluczeniom, określonym w załączniku nr 22 niniejszego
  Regulaminu uczestnictwa w Projekcie,
 4. osoby, które nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie jednego roku przed przystąpieniem do Projektu, w tym również nie były wspólnikami lub komplementariuszami w spółkach jednoosobowych lub członkami spółdzielni, utworzonych na podstawie prawa spółdzielczego,
 5. osoby wpisujące się w założenia grupy docelowej Projektu, którą stanowi 50 osób (23 kobiety i 27 mężczyzn), w tym: 10 osób nieaktywnych zawodowo oraz 40 osób bezrobotnych (w tym 13 osób długotrwale bezrobotnych), w tym: 12 osób do 25 roku życia, 5 osób niepełnosprawnych.
.

Białystok. II edycja Podlaskiego Inkubatora Ekonomnii Społecznej
20.02.2012

Faber Consulting Sp. z o.o. zaprasza do udziału II edycji Podlaskiego Inkubatora Ekonomnii Społecznej w Białymstoku. W Inkubatorze podmioty ekonomii społecznej (IES) mogą uzyskać bezpłatne wsparcie w rozwiązywaniu problemów i realizacji pomysłów. Trwa rekrutacja, a już na wiosnę 2012 rusza działalność Inkubatora. .

Białystok. Podlaski Inkubator Ekonomii Społecznej
08.02.2012

Jeżeli jesteś członkiem instytucji ekonomii społecznej, masz serce i umysł pełne zapału, by działać w III sektorze, a twoja instytucja jest w fazie rozruchu… Zgłoś się do Podlaskiego Inkubatora Ekonomii Społecznej w Białymstoku, gdzie otrzymasz bezpłatnie profesjonalne wsparcie merytoryczne i organizacyjne! Trwa rekrutacja, a już na wiosnę 2012 rusza działalność Inkubatora. .

Kruszyniany. Zostań Brokerem Sieciowym Ekonomii Społecznej
01.02.2012

Europejska Fundacja Odnowy i Rozwoju Terytorialnego zaprasza na bezpłatny kurs Brokerów Sieciowych ES, który odbędzie się w dniach: 18 - 19 lutego, 10 - 11 marca oraz 31 marca - 1 kwietnia 2012 w Dworku pod Lipami w Kruszynianach (gmina Krynki). Kurs jest skierowany do osób zamieszkałych lub organizacji mających siedzibę na terenie powiatu sokólskiego lub białostockiego (z wyjątkiem miasta Białystok). .

Prawa ekonomiczne i społeczne też się liczą!
31.01.2012

Prawa ekonomiczne i społeczne w dobie ogólnoświatowego kryzysu ekonomicznego zyskują na znaczeniu. Jako wpisujące się w XX-wieczną koncepcję praw człowieka skierowanych na ochronę godności ludzkiej i oparte na idei solidarności społecznej, za swój podmiot przyjmują, przede wszystkim, najsłabszych, narażonych na wykluczenie członków poszczególnych społeczeństw. Właśnie takie osoby w pierwszej kolejności odczuwają skutki obecnego kryzysu. .

Białystok. Bezpłatne szkolenie "Ekonomizacja III sektora
19.01.2012

Europejska Fundacja Odnowy i Rozwoju Terytorialnego zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z siedzibą na terenie powiatu sokólskiego lub białostockiego (z wyjątkiem Białegostoku) do udziału w bezpłatnym sześciodniowym szkoleniu „Ekonomizacja III sektora” w ramach projektu „Lokalny klaster ekonomii społecznej”. Zajęcia będą odbywały się w okresie styczeń - marzec 2012 w Białymstoku. .

Ekonomia społeczna. Bezpłatne szkolenie dla pracowników instutycji publicznych
19.01.2012

Szkolenie „Współpraca się opłaca – ekonomiczny wymiar integracji społecznej i zawodowej. Rzecz o ekonomii społecznej” odbędzie się w Białymstoku. Szkolenie obejmuje 2 sesje: 13-14 lutego br. i 26-27 marca br. oraz 6-tygodniowy distance-learning. .

Biała Podlaska. Konferencja Spółdzielnia socjalna narzędziem ekonomii społecznej
18.01.2012

Ekonomia społeczna, jej otoczenie oraz działalność i tworzenie spółdzielni socjalnych - oto tematy konferencji, która odbędzie się w siedzibie urzędu miasta Białej Podlaskiej 19 stycznia 2012 roku. Wykłady wygłoszą przedstawiciele Fundacji Barka, Biura Programu Rozwoju Narodów Zjednoczonych oraz Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych. .

Białystok. Szkolenie: Jak założyć działalność w sektorze ekonomii społecznej?
11.01.2012

Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju w Białymstoku zaprasza wszystkich zainteresowanych działalnością w sektorze ekonomii społecznej do udziału w bezpłatnym szkoleniu przygotowującym do rozpoczęcia takiej dzialalności. Rozpoczęcie zajęć: luty - marzec 2012 w Białymstoku. .

Przedsiębiorstwa społeczne zarobią na olimpiadzie
11.01.2012

Miasto tegorocznych igrzysk olimpijskich - Londyn - ma szanse przejść do historii jako to, w którym wielka impreza sportowa nie wydrenowała budżetu i nie pozostawiła społecznej pustki. A wszystko dzięki wygranym właśnie przez przedsiębiorstwa społeczne przetargom na działania związane z olimpijskimi nieruchomościami.
Po pierwsze Leisure Trust GLL będzie zarządzał ośrodkiem sportów wodnych i wielofunkcyjną areną sportową. Z kolei konsorcjum złożone z przedsiębiorstwa społecznego Renaisi, Balfour Beatty i fundacji Groundwork będzie dbać o lokalną społeczność prowadząc park olimpijski.
GLL to nagradzana w brytyjskim konkursie na najlepsze przedsiębiorstwo społeczne organizacja, która prowadzi sieć kilkudziesięciu centrów rekreacyjnych (m.in. baseny, sale gimnastyczne) w Londynie i okolicach. W przeciwieństwie do innych firm zajmujących się podobną działalnością, zysk reinwestuje w lokalne cele społeczne i środowiskowe. Dodatkowo ważną rolę doradczą w organizacji pełni rada interesariuszy, w skład której wchodzą klienci, pracownicy, przedstawiciele lokalnej administracji i inne grupy związane z przedsięwzięciem. Dzięki modelowi zarządzania i działaniu nie nastawionemu na maksymalizowanie zysku, GLL oferuje lokalnej społeczności usługi za stosunkowo niewygórowaną cenę. Dodatkowo prowadzi cały szereg działań nakierowanych na włączanie społeczne grup defaworyzowanych.
Nie inaczej będzie na obiektach olimpijskich. Kontrakt dla GLL zakłada, że co najmniej 75% miejsc pracy zostanie przeznaczone dla lokalnej społeczności. Ponadto w łańcuchu dostawców mają brać udział przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa z okolic. W tym - przedsiębiorstwa społeczne np świadczące usługi transportowe HCT, czy zajmujący się gospodarką odpadami Recycling Network.
Ponadto GLL ma co roku tworzyć szanse na blisko sto staży i utrzymywać ceny biletów do obiektów sportowych na poziomie zbliżonym do średniej dla innych tego typu obiektów w okolicy.
Podobne zapisy na temat miejsc pracy dla pobliskich mieszkańców oraz wykorzystywania okolicznych dostawców znalazły się w kontrakcie dla Renaisi, przedsiębiorstwa społecznego, które specjalizuje się w rewitalizacji miejskich przestrzeni i rozwoju lokalnym, przykładając dużą wagę do silnego włączania lokalnych społeczności w swoje działania.
Allison Ogden-Newton z organizacji Social Enterprise London przypomina, że wielkie iprezy sportowe, jak olimpiady w Atenach, Sydney czy Atlancie, rozbudzały zawsze duże oczekiwania społeczno-ekonomiczne. Niestety często oczekiwania kończyły się na odizolowanych od społeczności i niezwiązanych z jej potrzebami obiektach. Ogden-Newton ma nadzieję, że dzięki włączeniu londyńskich przedsiębiorstw społecznych w zarządzanie poolimpijskimi nieruchomościami, wraz z gwarancją zaangażowania w życie lokalnej społeczności, Londyn stanie się przykładem, jak olimpiada może przyczyniać się do społecznej zmiany.
W tej sytuacji wypadałoby zapytać, ile polskich przedsiębiorstw społecznych otrzyma kontrakty w związku z odbywającym się również w tym roku Euro 2012 oraz - czy osoby odpowiedzialne za organizacje myślą o tym, jakie korzyści mogą z imprezy otrzymać społeczności polskich miast goszczących rozgrywki - nie tylko w ich trakcie, ale jeszcze przez wiele lat później.
Krzysztof Cibor, ekonomiaspoleczna.pl
.

Źródło: guardian.co.uk
Akademia Psychoedukacji
21.12.2011

Ośrodek Rehabilitacyjno-Szkoleniowy im. św. Ojca Pio w Kuriance zaprasza pracowników placówek zajmujących się rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych intelektualnie i po kryzysach psychicznych oraz osoby zainteresowane zdobywaniem wiedzy i podnoszeniem umiejętności w zakresie pracy z osobami niepełnosprawnymi na specjalistyczne szkolenie, które odbędzie się w dniach 28-29.12.2011 r. w Ośrodku.
W szkoleniu mogą wziąć udział osoby zamieszkałe na terenie powiatów: augustowskiego, suwalskiego, sejneńskiego i sokólskiego.

Celem szkolenia jest pogłębianie wiedzy na temat diagnozowania sytuacji psychospołecznej osoby niepełnosprawnej oraz stosowania nowoczesnych metod i narzędzi pracy z osobami niepełnosprawnymi, aby ułatwić jej codzienne funkcjonowanie kształtując umiejętności życiowe, społeczne i zawodowe. Tematyka szkolenia: jak pomagając chronić się przed wypaleniem zawodowym, praca z osobą uzależnioną, niektóre aspekty zaburzeń nerwicowych, funkcjonowanie zespołu wspierająco-rehabilitacyjnego, zasady efektywnej komunikacji.
Szkolenie jest bezpłatne i odbywa się w ramach zadania „Akademia Psychoedukacji – zrozumieć i pomóc”, dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Rozpoczyna ono cykl szkoleń przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, rodzin, a także terapeutów, psychologów, instruktorów terapii zajęciowej pracowników socjalnych i innych osób zajmujących się na co dzień pracą z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i po chorobach psychicznych, a także wszystkich innych zainteresowanych tym problemem.
Zgłoszenia i kontakt: Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych, ul. Rynek Zygmunta Augusta 27, 16-300 Augustów, Tel.: 87 6430100, e-mail: sisg@sisg.org.pl.

Źródło: www.sisg.org.pl
EKONOMIA SPOŁECZNA SPOSOBEM NA KRYZYS?
21.12.2011

ObrazekEKONOMIA SPOŁECZNA TO ROZWÓJ I NOWE MIEJSCA PRACY - pod takim tytułem, w Zespole Szkół Technicznych w Augustowie 20 grudnia 2011 r. odbyła się konferencja z udziałem specjalistów i praktyków, głównie w zakresie spółdzielczości socjalnej.

Ekonomia społeczna to jeden ze sposób określenia działalności gospodarczej, która łączy w sobie cele społeczne i ekonomiczne. Bywa ona określana również jako gospodarka społeczna, a także przedsiębiorczość społeczna. Mówi się także - „gospodarka solidarna”, ponieważ przedsiębiorstwa społeczne powstające w ramach tego nurtu wskazują, iż to człowiek jest celem działalności gospodarczej, a nie zysk. Każdy człowiek jest ważny, także ten, który ze względu na bezrobocie, niepełnosprawność czy inne ograniczenia, jest wykluczany z udziału w życiu społecznym czy zawodowym. Przedsiębiorstwo społeczne wypracowuje zysk w ramach działalności gospodarczej, jednakże jest on reinwestowany w cele społeczne lub rozwój wspólnoty lokalnej.

Możemy wyróżnić kryteria społeczne i ekonomiczne, którymi powinny charakteryzować się inicjatywy wpisujące się w ekonomię społeczną. Kryteria społeczne to: wyraźna orientacja na społecznie użyteczny cel przedsięwzięcia, oddolny, obywatelski charakter inicjatywy, specyficzny, możliwie demokratyczny system zarządzania, możliwie wspólnotowy charakter działania oraz ograniczona dystrybucja zysków. Kryteria ekonomiczne to: prowadzenie w sposób względnie ciągły, regularny działalności w oparciu o instrumenty ekonomiczne, niezależność, suwerenność instytucji w stosunku do instytucji publicznych, ponoszenie ryzyka ekonomicznego oraz istnienie choćby nielicznego płatnego personelu. Więc idealnym przedsiębiorstwem społecznym jest prowadzona wspólnie i solidarnie działalność gospodarcza, która służy samym pracownikom, ale też środowisku lokalnemu, w którym działają. Przykładem takiego przedsiębiorstwa mogą być spółdzielnie socjalne, których w Polsce jest prawie 400, zaś w naszym województwie tylko 7.
Uczestnicy konferencji podkreślali, iż spółdzielnie socjalne są sposobem na samozatrudnienie osób bezrobotnych, co może niejednokrotnie być rzuceniem się na wielką wodę, ale jednocześnie daje szansę na trwałe wyjście z kryzysu, w jakim jest osoba pozbawiona pracy.

Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Augustowie, które od kilku lat promuje ekonomię społeczną i pomaga osobom, które chcą założyć przedsiębiorstwo społeczne i zdobywać wiedzę na ten temat, w ramach prowadzonego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Konferencja była jednym z działań promocyjnych dofinansowanych z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

EKONOMIA SPOŁECZNA SZANSĄ NA ROZWÓJ I NOWE MIEJSCA PRACY
16.12.2011

Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Augustowie
zaprasza na konferencję pt.
EKONOMIA SPOŁECZNA SZANSĄ
NA ROZWÓJ I NOWE MIEJSCA PRACY

która odbędzie się 20 grudnia 2011 r.


Miejsce konferencji:
Zespół Szkół Technicznych
im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie
ul. Tytoniowa 6


Program konferencji:


9.30 Rejestracja uczestników

10.00 Otwarcie konferencji.

Ekonomia solidarna - budowanie człowieka i wspólnoty - Krzysztof Anuszkiewicz,

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Augustowie

10.20 Dlaczego w naszym regionie warto angażować się w ekonomię społeczną? - Janusz Sulczewski, założyciel Żarskiej Spółdzielni Socjalnej, Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych, ekspert w dziedzinie ekonomii społecznej;

11.20 Jakie znaczenie mają inicjatywy ekonomii solidarnej dla rozwoju lokalnego? - Jerzy Nazaruk, Prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Cywilizacyjnego "Ściana Wschodnia" w Sejnach

11.50 Przerwa kawowa

12.15 Spółdzielnia socjalna jako sposób na zmianę - Sławomir Sidoruk, Prezes Spółdzielni Socjalnej INTEGRACJA w Bielsku Podlaskim

13.00 Podmioty ekonomii społecznej miejscem wspólnej pracy, edukacji i rozwoju - Katarzyna Potoniec, wiceprezes Fundacji Edukacji i Twórczości

13.30 Funkcjonowanie spółdzielni socjalnej, nadzieje i wyzwania - Artur Mierzejewski, Spółdzielnia Socjalna AWANS w Łomży

13.50 Dyskusja

14.30 Poczęstunek

15.00 Zakończenie konferencji


Konferencja odbywa się w ramach projektu „Ekonomia Społeczna – komu to potrzebne?” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw ObywatelskichWSTĘP WOLNY


Bardzo serdecznie zapraszamy

konferencja_fio.pdf
Pobrano: 639
Rozmiar pliku: 361.688 KB
konferencja_fio.doc
Pobrano: 664
Rozmiar pliku: 1.151 MB

Suwałki. Ekonomia społeczna dla rozwoju społeczności lokalnych
5.12.2011

Centrum Aktywności Społecznej "Pryzmat" we współpracy z Instytutem Humanistyczno-Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach zaprasza na konferencję "Ekonomia społeczna dla rozwoju społeczności lokalnych". Spotkanie odbędzie się 9 grudnia 2011 r. o godz. 13 w sali nr 2 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Ramowy_program_konferencji.pdf
Pobrano: 960
Rozmiar pliku: 186.327 KB
Spółdzielnie socjalne walczą z wykluczeniem i zdobywają nagrody!
23.11.2011

Jeśli ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, czy spółdzielnie socjalne mogą być skuteczną formą przywracania na rynek pracy oraz działalności w ramach ekonomii społecznej, powinien się tych wątpliwości pozbyć. W pierwszej edycji ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne spółdzielnie socjalne zwyciężyły w obydwu kategoriach, pokonując kilkadziesiąt innych przedsiębiorstw społecznych.

Komisja Europejska szykuje rewolucję w ekonomii społecznej?
23.11.2011

Stworzenie nowych instrumentów finansowych, rozwój inwestycji społecznych, promocja przedsiębiorczości społecznej, ułatwienia w zamówieniach publicznych – to tylko niektóre z postulatów komunikatu wydanego przez Komisję Europejską pt. Inicjatywa na rzecz przedsiębiorczości społecznej. Budowanie ekosystemu sprzyjającego przedsiębiorstwom społecznym w centrum społecznej gospodarki i społecznych innowacji.

Białystok. Kondycja ekonomii społecznej w województwie podlaskim
21.11.2011

Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach zapraszają na konferencję "Jak zmieniać świat? Kondycja ekonomii społecznej w województwie podlaskim", która odbędzie się 7 grudnia 2011 r. o godz. 10 w sali konferencyjnej NOT przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 2 w Białymstoku.

Spółdzielnia socjalna powstaje w Suwałkach
16.11.2011

Z inicjatywą założenia tego typu przedsiębiorstwa wyszedł suwalczanin Ryszard Kalinowski. Chce on zachęcić osoby bezrobotne, aby wzięły los w swoje ręce i założyły Spółdzielnię Socjalną. Dziś w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Klubie Pracy odbyło się zebranie informacyjno - organizacyjne w tej sprawie.- Głównym celem tej inicjatywy jest integracja osób, które z różnych przyczyn nie mogą znaleźć zatrudnienia - wyjaśnia Kalinowski. Czym będzie zajmować się spółdzielnia, jeszcze nie ustalono. Temat jest nadal otwarty, bo osoby, które są zainteresowane włączeniem się w proces jej tworzenia mogą same zaproponować ciekawe pomysły. Kalinowski widzi szanse np. w recyklingu, ale jak sam dodaje, dopiero grupa założycielska zdecyduje, jaki będzie konkretny kierunek działania. Jak się okazuje, zainteresowanie tematem jest dość duże, biorąc pod uwagę ilość osób na spotkaniu. Wśród bezrobotnych, którzy interesują się założeniem Spółdzielni Socjalnej w Suwałkach są Stanisława Radkiewicz i Eugenia Kardel. -To szansa na znalezienie zatrudnienia- mówią.

Źródło: radio5.com.pl
Pomóżmy sobie stworzyć pracę.
10.11.2011

Na prośbę inicjatorów informujemy o spotkaniu informacyjno-organizacyjnym:


Zakładamy: I SUWALSKĄ Wielobranżową SPÓŁDZIELNIĘ SOCJALNĄ „RAZEM” (w organizacji)
W Polsce działa, od 6 lat - ponad 150 takich spółdzielni !! –
- w Suwałkach NIE ! – CZAS NAJWYŻSZY PODJĄĆ TO WYZWANIE !!!

praca dla długotrwale bezrobotnych, społecznie wykluczonych - I NIE TYLKO !

- dla każdego, kto nie boi się nowych wyzwań ! ciężkiej pracy !

różne branże, różne zawody (liczy się każdy pomysł i chęci !)

w imieniu (inicjatorów) zapraszamy na spotkanie informacyjno-organizacyjne:

Klub Pracy
PUP Suwałki, ul. Kościuszki 71A
15.XI.2011 r. (wtorek) o godz.10:00
Powiedz o tym ……….innym !
Zabierz ze sobą SWOJE POMYSŁY !!!

PIKNIK Z EKONOMIĄ SPOŁECZNĄ
7.11.2011

Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Augustowie
zaprasza na

PIKNIK Z EKONOMIĄ SPOŁECZNĄ

który odbędzie się 12 listopada 2011 r.
w Ośrodku Rehabilitacyjno-Szkoleniowym w Kuriance k/Lipska

W programie:

 • Prezentacja dobrych praktyk w zakresie ekonomii solidarnej
  z województwa podlaskiego:
  - Centrum Integracji Społecznej w Czarnej Białostockiej,
  - Spółdzielnia Socjalna INTEGRACJA w Bielsku Podlaskim,
  - Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Cywilizacyjnego "Ściana Wschodnia" w Sejnach,
  - Klub Integracji Społecznej Suwalskiego Stowarzyszenia WYBÓR;
 • Pieczenie sękacza,
 • Koncert Zespołu Regionalnego LIPSK
 • Spotkanie przy ognisku, bigos, rozmowy o ekonomii społecznej i nie tylko oraz tańce przy muzycznym akompaniamencie zespołu KEYS

Początek godzina 10.00, planowane zakończenie: ok. 15.30

Piknik odbywa się w ramach projektu „Ekonomia Społeczna – komu to potrzebne?” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Bardzo serdecznie zapraszamy

Spółdzielnie: 100 mln zatrudnionych i miliard zaangażowanych
4.11.2011

Gdyby zsumować dochody 300 najlepszych spółdzielni na naszym globie, okazałoby się, że są dziewiątą gospodarką świata. A to tylko pod względem PKB. Czy w rankingu korzyści społecznych byłyby poza konkurencją? Wątpliwości budzi obecność na liście wielu banków i hipermarketów.

Źródło: www.ngo.pl
Spółdzielnie: 100 mln zatrudnionych i miliard zaangażowanychWażne zmiany w ustawie o zatrudnieniu socjalnym
31.10.2011

W niedzielę, 30 października, weszła w życie nowelizacja ustawy o zatrudnieniu socjalnym. Zawarto w niej kilka bardzo istotnych zmian dla uczestników i organizatorów CISów i KISów.

Źródło: www.ngo.pl
Czy Jarosław zainspiruje przedsiębiorców społecznych?
27.10.2011

Jeszcze niedawno na V OSESie w Lublinie dyskutowaliśmy nad przyszłością franczyzy społecznej w Polsce. Tymczasem nieco ponad sto kilometrów na południe od Lublina – w Jarosławiu, rodzi się, być może jeden z najciekawszych przykładów tego modelu biznesowego.

Źródło: www.ngo.pl
Województwo podlaskie. Zaproszenie do udziału w badaniu ankietowym
27.10.2011

Ośrodek Organizacji Pozarządowych w Białymstoku oraz Starostwo Powiatowe w Łomży zwracają się z prośbą do organizacji pozarządowych / instytucji ekonomii społecznej o wypełnienie ankiety dotyczącej funduszu pożyczkowo-poręczeniowego dla podmiotów ES w województwie podlaskim.

>SZKOLENIE 07.11.2011, 08.11.2011, 09.11.2011 r. w Augustowie
19.10.2011

Zapraszamy osoby zainteresowane utworzeniem podmiotów ekonomii społecznej, w tym spółdzielni socjalnych, na szkolenie pt. PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ SPOŁECZNA W PRAKTYCE ZAKŁADANIE I FUNKCJONOWANIE SPÓŁDZIELNI SOCJALNYCH, FIRM SPOŁECZNYCH ORAZ INNYCH PODMIOTÓW EKONOMII SPOŁECZNEJ
Szkolenie odbędzie się w dniach 07.11.2011 - 07.11.2011 r. w sali szkoleniowej Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Augustowie, ul. Rynek Zygmunta Augusta 27
Szkolenie dotyczy osób zamieszkałych na terenie powiatów: suwalskiego, sejneńskiego, grajewskiego i augustowskiego
Udział w szkoleniu jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNY.

W ramach szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak przygotować dokumenty i zarejestrować spółdzielnię socjalną. Po szkoleniu pomożemy zainteresowanym grupom zdobyć dotację na wkład do spółdzielni socjalnej, a następnie pomożemy w jej utworzeniu i w pierwszym okresie jej działalności.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Info o szkoleniu
info_o_szkoleniu_lis2011.pdf
Pobrano: 750
Rozmiar pliku: 575.344 KB

PROGRAM SZKOLENIA
program_szkolenia_lis2011.pdf
Pobrano: 734
Rozmiar pliku: 573.333 KB

KARTA ZGŁOSZENIOWA
karta_zgloszeniowa_lis2011.doc
Pobrano: 731
Rozmiar pliku: 327 KB
karta_zgloszeniowa_lis2011.pdf
Pobrano: 709
Rozmiar pliku: 526.541 KB

zgłoś się teraz

Ekonomia społeczna receptą na kryzys? Tak, ale...
5.10.2011

Alternatyw dla dzisiejszych problemów możemy szukać dopiero wówczas, gdy zrozumiemy, że konsumowanie nie jest wartością samą w sobie, rozwój wcale nie musi oznaczać wzrostu jakości życia, a solidarność jest ważniejsza niż konkurencja – pisze Piotr Frączak dla ekonomiaspoleczna.pl. Zaznacza, że choć ekonomia społeczna zdaje się receptą na kryzys, to nie jest nią na pewno ekonomia społeczna uzależniona od państwa.

Źródło: www.ngo.pl
Strategicznie i oddolnie - pierwsze panele na V OSES
07.10.2011

Na ile administracja społeczna i otoczenie prawne mogą przyczyniać się do rozwoju ekonomii społecznej? A jakie jest miejsce przedsiębiorczości społecznej w stawieniu czoła wyzwaniom, jakie stoją przed współczesnym zglobalizowanym społeczeństwem? – takie były główne wątki pojawiające się na początku V Ogólnopolskich Spotkań Ekonomii Społecznej.

Źródło: www.ngo.pl
Atlas Dobrych Praktyk Ekonomii Społecznej - nowe opisy
28.09.2011

Kilka nowych opisów udanych pomysłów na przedsiębiorczość społeczną i zupełnie nowa, interaktywna forma, pozwalająca skuteczniej korzystać z dobrych przykładów – wychodzi właśnie kolejna edycja Atlasu Dobrych Praktyk Ekonomii Społecznej, którego wydawcą jest Fundacja Inicjatyw Ekonomii Społecznej. Na temat publikacji rozmawiamy z Ewą Rościszewską, która w FISE odpowiada za przygotowanie Atlasu.

Źródło: www.ngo.pl
Banki etyczne dobre na kryzys
27.09.2011

Dają kredyty, prowadzą konta, inwestują i cieszą się z kryzysu, bo napędza im klientów. Kto taki? Etyczni bankierzy - informuje serwis Wyborcza.biz

Źródło: www.ngo.pl
Spółdzielczość ze słomy
21.09.2011

- Ludzi defaworyzowanych widzę jako cenny „zasób”, do tej pory ignorowany przez inne gałęzie biznesu. Magicznym czynnikiem zmieniającym żaby w książęta jest zaangażowanie i chęci - mówi Paweł Sroczyński, architekt, założyciel Grupy Cohabitat, promującej budowę naturalnych siedlisk.

Źródło: www.ngo.pl
Tydzień Ekonomii Społecznej w Lublinie
14.09.2011

Targi wymiany książek, piknik kooperatywy spożywców oraz warsztaty na temat banków czasu – to tylko niektóre z 10 inicjatyw, jakie zostaną zaprezentowane podczas Tygodnia Ekonomii Społecznej w Lublinie.

Źródło: www.ngo.pl
Zielone miejsca pracy dla wykluczonych?
14.09.2011

Na zbliżających się Ogólnopolskich Spotkaniach Ekonomii Społecznej w Lublinie, będziemy rozmawiać o zielonych miejscach pracy. „Czy to tylko recykling?” – pytają przewrotnie organizatorzy panelu. Jeżeli ktoś tak sądzi, to może być pewien, że Komisja Europejska wkrótce wybije mu to z głowy.

Źródło: www.ngo.pl
Reintegracja społeczno-zawodowa - jak to robią w Europie
13.09.2011

Skończył się sen o w pełni zliberalizowanej gospodarce, o tym, że „niewidzialna ręka rynku” rozwiąże wszystkie problemy – pisze we wstępie do Atlasu dobrych praktyk inkluzji społecznej i zawodowej Henryk Wujec. Atlas, wydany m.in. po polsku, zawiera obszerne omówienie ram prawnych inkluzji zawodowej w Europie oraz kilkadziesiąt opisów dobrych praktyk z kilkunastu krajów Europy.

Źródło: www.ngo.pl
Świat zalany przez mikropożyczki
09.09.2011

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, czy niewielka pomoc okazana jednostce ma sens, warto obejrzeć tę animację.

Źródło: www.ngo.pl
Franczyza społeczna - krótki przewodnik
08.09.2011

Jednym z zagadnień, jakie dyskutowane będą na nadchodzących Ogólnopolskich Spotkaniach Ekonomii Społecznej, jest kwestia franczyzy społecznej i perspektywy jej rozwoju w sektorze polskiej przedsiębiorczości społecznej. Przyjrzyjmy się zatem, czym jest ten, coraz częściej spotykany na europejskim gruncie, model rozwoju przedsiębiorstwa.

Źródło: www.ngo.pl
Z telewizji do spółdzielni
05.09.2011

Najpierw miał być portal. Potem sklep z ekologiczną żywnością. Dzisiaj mają już magazyn i przygotowują zdrowy catering. Myślą o hamakach z Ameryki Południowej i butach z opon. Ale droga, którą przeszła ekipa Spółdzielni Stary Mokotów była długa. – Złote czasy spółdzielni były przed wojną – opowiada Zbyszek Modrzewski, pomysłodawca Eko Moko.

Źródło: www.ngo.pl
IV spotkania sieciujące OWES
02.09.2011

Fundacja Fundusz Współpracy zaprasza na czwarte z cyklu spotkań sieciujących organizowanych dla Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Źródło: www.ngo.pl
Konkurs dotacyjny dla spółdzielni socjalnychj
02.09.2011

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Spółdzielczości i Przedsiębiorczości Lokalnej WAMA-COOP ogłasza konkurs dotacyjny dla spółdzielni socjalnych z województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, pomorskiego i podlaskiego, finansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków własnych Stowarzyszenie WAMA-COOP. Nabór wniosków trwa do 30 września 2011..

dokumenty
Dokumentacja_konkursowadla_spoldzielni_socjalnych_FIO.pdf
Pobrano: 1163
Rozmiar pliku: 704.713 KB
Zal._nr_1_Wzor_formularza_wniosku_o_przyznanie_dotacji.doc
Pobrano: 1069
Rozmiar pliku: 87.5 KB
Zal._nr_2_Formularz_sprawozdania_z_realizacji_zadania.doc
Pobrano: 623
Rozmiar pliku: 80.5 KB
Zal._nr_5._Oswiadczenie_o_braku_zaleglosci_wobec_US_i_ZUS.doc
Pobrano: 1510
Rozmiar pliku: 102.5 KB
Zal._nr_6._Oswiadczenie_o_kwalifikowalnosci_podatku_VAT.doc
Pobrano: 712
Rozmiar pliku: 98.5 KB

Źródło: www.ngo.pl
Konkurs dotacyjny dla spółdzielni socjalnych
27.08.2011

Impact investing bywa tłumaczone zazwyczaj jako inwestowanie zaangażowane społecznie lub, po prostu, inwestycja w społeczeństwo. Jest to jedna ze strategii inwestycyjnych, polegająca na świadomym lokowaniu kapitału w projekty, które oprócz wyników finansowych generują również zysk społeczny lub środowiskowy. Czy impact investing to szansa dla ekonomii społecznej również w Polsce?

Źródło: www.ngo.pl
Rusza rejestracja na V Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej
05.08.2011

W dniach 6-7 paźdzniernika 2011 roku w Lublinie odbędą się kolejne, piąte już Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej. Właśnie ruszyła rejestracja na tę konferencję - najważniejsze ogólnopolskie spotkanie osób związanych z przedsiębiorczością społeczną.

Źródło: www.ngo.pl
Świeże spojrzenie na ES
18.07.2011

Już niebawem do bibliotek naszego województwa trafi nowa pozycja – „Obserwatorium ekonomii społecznej na Warmii i Mazurach. Organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, partnerstwa lokalne”. Publikację przygotowaną przez elbląski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej można już pobrać w wersji elektronicznej.

Spółdzielnie doskonale radzą sobie z kryzysem
20.07.2011

Sektor spółdzielczy w Wielkiej Brytanii radzi sobie dużo lepiej niż reszta gospodarki - wynika z opublikowanego niedawno raportu. Istotnie zwiększa się też liczba członków spółdzielni. Co piąty mieszkaniec Zjednoczonego Królestwa jest obecnie członkiem jakiejś kooperatywy!

Najbardziej obiecujące amerykańskie przedsiębiorstwa społeczne
20.07.2011

Amerykański serwis Bloomberg Businessweek.org zaprosił niedawno swoich czytelników do nadsyłania przykładów ciekawych i inspirujących przedsiębiorstw społecznych. Redakcja spośród ponad dwustu zgłoszeń wybrała 25 przedsiębiorstw, które jej zdaniem są najbardziej innowacyjne, przynoszą zysk i wymierne efekty społeczne.

Białystok. Szkolenie z zakresu zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych
18.07.2011

Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach ogłaszają nabór na szkolenia dla osób fizycznych z zakresu zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych w ramach projektu „Podlaski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”. Zajęcia obywać się będą we wrześniu 2011 w Białymstoku. Udział w projekcie jest bezpłatny. Zgłoszenia są przyjmowane do 16 sierpnia 2011.

Najnowsze badania sektora pozarządowego
22.06.2011

Ile organizacji jest zarejestrowanych w Polsce? Czym się zajmują i jaki jest cel ich działania? Jak zdobywają środki na jego realizację? Co działacze organizacji myślą o swoich stowarzyszeniach i fundacjach? Na te i inne pytania odpowiedzi można znaleźć w publikacji „Polskie organizacje pozarządowe 2010. Najważniejsze pytania, podstawowe fakty” wydanej przez Stowarzyszenie Klon/Jawor i dostępnej w ngo.pl..

„ARES” S.A. w Suwałkach: Uzupełniający nabór do projektu "mobilny Klub Integracji Społecznej"
18.05.2011


Jeśli jesteś mieszkańcem lub mieszkanką powiatu augustowskiego (w szczególności gminy Płaska, Lipsk, Bargłów Kościelny), powiatu sejneńskiego, oraz powiatu suwalskiego (w szczególności gminy Filipów i Przerośl), jesteś osobą bezrobotną (długotrwale bezrobotną) w wieku aktywności zawodowej i chcesz znaleźć pracę oraz poprawić swoje umiejętności zawodowe i społeczne

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE

W ramach projektu „mobilny Klub Integracji Społecznej” skorzystasz m.in. z :

- kursu języka obcego (tj. angielskiego od podstaw) (20 spotkań 4-godzinnych - trwają od maja do listopada br.) oraz
- ABC Przedsiębiorczości (20 spotkań 3-godzinnych od czerwca do października br., w programie m.in. obsługa kasy fiskalnej),

 • oraz spotkań z Asystentem/Animatorem (grupy samopomocowe - spotkania realizowane są 1-2 razy w miesiącu przez cały okres trwania projektu – do września 2012r.)
 • indywidualnych sesji IPD (1 spotkanie 2-godzinne z Doradcą zawodowym),
 • poradnictwa specjalistycznego (prawnego - Prawnik, psychologicznego - Psycholog, pedagogicznego - Pedagog i zawodowego – Doradca zawodowy) – specjalista pełni swój 3-godzinny dyżur 1x w miesiącu, według zgłaszanego wcześniej zapotrzebowania,
 • pośrednictwa pracy – prowadzi Specjalista ds. Bezrobocia – spotkania grupowe odbywają się 1x w miesiącu, oraz indywidualnie według ustalonego wcześniej schematu ze Specjalistą ds. bezrobocia;
 • oraz jednego z oferowanych kursów i szkoleń zawodowych, w tym kursu:
 • Hurtownik, magazynier z wózkiem widłowym (8 os. z 3 powiatów)
 • Opiekun domowy (10 os. z 3 powiatów)
 • Przedstawiciel handlowy (12 os. z 3 powiatów)
 • Spawacz blach i rur metodą MAG (8 os. z 3 powiatów) już trwa !!!!
 • Robotnik drogowy–brukarz (10 os. z 3 powiatów)
 • Prawo jazdy kat. B (12 os. z 3 powiatów)

W sumie KAŻDA OSOBA ZAKWALIFIKOWANA DO mKIS
skorzysta z kursów zawodowych !!!
Zajęcia odbywają się w Augustowie, Filipowie, Sejnach !!!
Kurs zawodowy w Suwałkach.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY POPRAWĄ SWOICH UMIEJĘTNOŚCI ZAPRASZAMY !!!!

Biuro projektu „mobilny Klub Integracji Społecznej”
Tel. 087 566 20 55 wew. 4

Suwalsko-Mazurska Szkoła Biznesu i Zarządzania w Suwałkach
16-400 Suwałki, ul. Osiedle II 6A
1 piętro, w godzinach od 8:00 do 14:00

Białystok. Bezpłatne szkolenia i doradztwo dla ngo
10.05.2011

Centrum Promocji Podlasia zaprasza na bezpłatne szkolenia i doradztwo dla podmiotów ekonomii społecznej (stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych) z m. Białegostoku i powiatu białostockiego, które będą odbywały się do września 2012 w Białymstoku.

Spółdzielnia szyje dla supermarketów
09.05.2011

W Łomży od kilku miesięcy działa spółdzielnia „Alexis”. Stworzyły ją szwaczki, które rok temu straciły pracę. Panie znały się i przyjaźniły przez wiele lat wspólnej pracy. Wspólnie postanowiły też nie dać się bezrobociu.

SZKOLENIE 17.05.2011, 19.05.2011, 23.05.2011 r. w Augustowie
06.05.2011

Zapraszamy osoby zainteresowane utworzeniem podmiotów ekonomii społecznej, w tym spółdzielni socjalnych, na szkolenie pt. PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ SPOŁECZNA W PRAKTYCE ZAKŁADANIE I FUNKCJONOWANIE SPÓŁDZIELNI SOCJALNYCH, FIRM SPOŁECZNYCH ORAZ INNYCH PODMIOTÓW EKONOMII SPOŁECZNEJ
Szkolenie odbędzie się w dniach 17.05.2011, 19.05.2011, 23.05.2011 r. w sali szkoleniowej Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Augustowie, ul. Rynek Zygmunta Augusta 27
Szkolenie dotyczy osób zamieszkałych na terenie powiatów:suwalskiego, sejneńskiego, grajewskiego i augustowskiego
Udział w szkoleniu jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNY.

W ramach szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak przygotować dokumenty i zarejestrować spółdzielnię socjalną. Po szkoleniu pomożemy zainteresowanym grupom zdobyć dotację na wkład do spółdzielni socjalnej, a następnie pomożemy w jej utworzeniu i w pierwszym okresie jej działalności.
W naszym regionie (powiaty suwalski, sejneński, grajewski i augustowski) nie ma żadnej, aktywnie działającej, spółdzielni socjalnej. MOŻEMY TO ZMIENIĆ. I do osób z tego obszaru kierujemy naszą ofertę. Przy zaangażowaniu wielu osób, jesteśmy w stanie utworzyć miejsca pracy w ramach nowych podmiotów ekonomii społecznej. Tym bardziej, że są na to obecnie środki.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Info o szkoleniu
info_o_szkoleniu_maj2011.pdf
Pobrano: 1450
Rozmiar pliku: 260.787 KB

PROGRAM SZKOLENIA
program_szkolenia_maj2011.pdf
Pobrano: 1432
Rozmiar pliku: 225.266 KB

KARTA ZGŁOSZENIOWA
karta_zgloszeniowa_maj2011.doc
Pobrano: 1429
Rozmiar pliku: 328.5 KB
karta_zgloszeniowa_maj2011.pdf
Pobrano: 2352
Rozmiar pliku: 227.865 KB

zgłoś się teraz

Więcej niż przedsiębiorstwo. W piątą rocznicę uchwalenia ustawy o spółdzielniach socjalnych
28.04.2011

Spółdzielnia socjalna to coś więcej niż przedsiębiorstwo. Ludzie, którzy zakładają spółdzielnię tworzą przede wszystkim nowe więzi społeczne i etos nowego obywatela - przypomina o tym w piątą rocznicę uchwalenia ustawy o spółdzielniach socjalnych Cezary Miżejewski.

Ustawa o przedsiębiorczości społecznej - ważne jest Wasze zdanie!
13.04.2011

Z konsultacjami społecznymi jest jak z wyborami powszechnymi. Jeśli nie idziesz na wybory, pokazujesz, że nie interesuje cię, co się dzieje wokół ciebie. Weź udział w konsultacjach, choćbyś miał powiedzieć, że nie podobają ci się w ogóle propozycje zawarte w naszym projekcie – mówi Anna Sienicka z grupy prawnej Zespołu ds. rozwiązań systemowych w zakresie ekonomii społecznej, zachęcając do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych na temat ustawy o przedsiębiorczości społecznej.

Ekonomia społeczna nie jest rajem na ziemi
13.04.2011

Ekonomia społeczna jest walką z przeciwnościami, a nie rajem na ziemi – mówi w rozmowie z Ewą Hevelkę Piotr Frączak, członek Rady Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne. Tłumaczy również, dlaczego chciałby nagradzać również takie przedsiębiorstwa, którym się nie udało.

Konkurs na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku otwiera się na kościoły
13.04.2011

Zmianie uległ regulamin konkursu. Obok spółdzielni, ZAZ-ów i CIS-ów mogą wziąć w nim udział przedsiębiorstwa prowadzone przez kościoły i związki wyznaniowe.

Białystok. Szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych
05.04.2011

Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach ogłaszają nabór na szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia spółdzielni socjalnych w ramach projektu „Podlaski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”. Zajęcia odbędą się w maju i czerwcu 2011 w Białymstoku. Udział w projekcie jest bezpłatny. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 kwietnia 2011.

SZKOLENIE 29 – 31 Marca i 1 Kwietnia 2011 r. w Augustowie
16.03.2011

Zapraszamy osoby zainteresowane utworzeniem podmiotów ekonomii społecznej, w tym spółdzielni socjalnych, na szkolenie pt.
PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ SPOŁECZNA W PRAKTYCE ZAKŁADANIE I FUNKCJONOWANIE SPÓŁDZIELNI SOCJALNYCH, FIRM SPOŁECZNYCH ORAZ INNYCH PODMIOTÓW EKONOMII SPOŁECZNEJ
Szkolenie odbędzie się w dniach 29 – 31 Marca i 1 Kwietnia 2011 r. w sali szkoleniowej Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Augustowie,
ul. Rynek Zygmunta Augusta 27
Udział w szkoleniu jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNY.
Szkolenie dotyczy osób zamieszkałych na terenie powiatów: suwalskiego, sejneńskiego, grajewskiego i augustowskiego

Info o szkoleniu
info_o_szkoleniu_ka.doc
Pobrano: 887
Rozmiar pliku: 330.5 KB
info_o_szkoleniu_ka.pdf
Pobrano: 870
Rozmiar pliku: 259.089 KB

PROGRAM SZKOLENIA
program_szkolenia_ka.doc
Pobrano: 864
Rozmiar pliku: 331 KB
program_szkolenia_ka.pdf
Pobrano: 885
Rozmiar pliku: 575.418 KB

KARTA ZGŁOSZENIOWA
karta_zgloszeniowa_ka.doc
Pobrano: 842
Rozmiar pliku: 328 KB
karta_zgloszeniowa_ka.pdf
Pobrano: 895
Rozmiar pliku: 527.482 KB

zgłoś się teraz

Podlaskie. Szkolenia e-learningowe 45+
19.01.2011

Trwa rekrutacja na szkolenia E-learning dedykowane osobom po 45 roku życia, które pragną pogłębid swoją wiedzę z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, w tym przedsiębiorstwa społecznego. Szkolenia skierowane są do osób zainteresowanych tematyką z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, w tym przedsiębiorstwa społecznego, jak również do istniejących już podmiotów z sektora ekonomii społecznej.

Osoby bezrobotne z województw, gdzie skończyły się pieniądze na dotacje na własny biznes, mogą za środki z UE założyć firmę w formie spółdzielni socjalnej.
19.01.2011

Osoby bezrobotne mogą otrzymać bezzwrotną pomoc z UE na założenie spółdzielni socjalnej lub kapitał początkowy na przystąpienie do już istniejącej. Takie projekty od ubiegłego roku województwa mogą kontraktować w ramach poddziałania 7.2.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL). Na dobre ruszą one w tym roku, ponieważ dopiero od niedawna są znane szczegółowe zasady udzielania wsparcia.

Dotacja przysługuje na założenie spółdzielni socjalnej lub na przystąpienie do już istniejącej. Jej wysokość jest uzależniona od liczby założycieli spółdzielni socjalnej. Jedna osoba (założyciel) może otrzymać do 20 tys. zł. Maksymalnie na całą spółdzielnię nie może przypaść więcej niż 200 tys. zł.

Wsparcie funkcjonowania i tworzenia podmiotów ekonomii społecznej na terenie województwa podlaskiego
12.01.2011

W imieniu Realizatora Projektu – Związku Młodzieży Wiejskiej oraz Zespołu zarządzającego działaniami projektu mamy przyjemność poinformować a jednocześnie serdecznie zaprosić Państwa na organizowane przez Inkubatory Ekonomii Społecznej czterodniowe szkolenia z zakresu problematyki ekonomii społecznej w ramach projektu:

PODLASKIE INKUBATORY INICJATYW EKONOMII SPOŁECZNEJ

Celem szkoleń jest wsparcie funkcjonowania i tworzenia podmiotów ekonomii społecznej na terenie województwa podlaskiego.

Zapraszamy:
A) pracowników i/lub członków podmiotów ekonomiispołecznej;
B) osób zainteresowanych podjęciem działalności w zakresie ekonomii społecznej.
w tym: osoby bezrobotne (osoby długotrwale bezrobotne); osoby uczące lub kształcące się; rolników; osoby zatrudnione w małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstwach.

Dodatkowo dla kobiet uczestniczących w projekcie oferujemy szkolenie z zakresu „Autoprezentacji i budowania pozycji lidera”>

!!!!!!!!!!SZKOLENIA SĄ BEZPŁATNE!!!!!!!!!!!
Organizator zapewnia:dojazd, noclegi, wyżywienie, materiały szkoleniowe.

Formularz- Załącznik 1a dotyczy osób, które są zainteresowane rozpoczęciem działalności w zakresie ekonomii społecznej, Formularz- Załącznik 1b dotyczy osób, które są członkami/pracownikami podmiotów ekonomii społecznej.

Jeśli chodzi o miejsce szkolenia to wiadomo, że odbędą się one w województwie Warmińsko-Mazurskim. Dokładne miejsce nie zostało jeszcze wybrane.

formularz_zalacznik_1a_zainteresowani.doc
Pobrano: 868
Rozmiar pliku: 118 KB
formularz_zalacznik_1b_pracownikow.doc
Pobrano: 836
Rozmiar pliku: 123.5 KB
piies_regulamin.doc
Pobrano: 1029
Rozmiar pliku: 529 KB
SZKOLENIE dla OPS 13-14 grudnia 2010 r w Augustowie
01.12.2010

Zakładanie i funkcjonowanie spółdzielni socjalnych, firm społecznych oraz innych podmiotów przedsiębiorczości społecznej, szkolenie adresowane jest do pracowników ośrodków pomocy społecznej, powiatowych urzędów pracy i innych instytucji, które zajmują się pomocą osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym i zawodowym.

Zaproszenie do współpracy przy kampanii społecznej promującej idee ekonomii społecznej, Info o szkoleniu

SZKOLENIE 15 – 16 – 17 grudnia 2010 r w Augustowie
01.12.2010

Zapraszamy osoby zainteresowane utworzeniem podmiotów ekonomii społecznej, w tym spółdzielni socjalnych, na szkolenie pt.
PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ SPOŁECZNA W PRAKTYCE ZAKŁADANIE I FUNKCJONOWANIE SPÓŁDZIELNI SOCJALNYCH, FIRM SPOŁECZNYCH ORAZ INNYCH PODMIOTÓW EKONOMII SPOŁECZNEJ
Szkolenie odbędzie się w dniach 15 – 16 – 17 grudnia 2010 r. w sali szkoleniowej Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Augustowie,
ul. Rynek Zygmunta Augusta 27
Udział w szkoleniu jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNY.

Info o szkoleniu

PROGRAM SZKOLENIA

KARTA ZGŁOSZENIOWA

SEMINARIUM 9 grudnia 2010 r w Augustowie
01.12.2010

Fundacja Fundusz Współpracy realizująca w Partnerstwie Projekt „Zintegrowany system wsparcia ekonomii społecznej” serdecznie zaprasza do udziału w seminarium na temat kondycji ekonomii społecznej w województwie podlaskim, które odbędzie się 9 grudnia 2010 roku w Augustowie

Zaproszenie

Program seminarium

KARTA ZGŁOSZENIOWA